FUNAI List of Graduating Students for the 2016/2017 Session

By

FUNAI List of Graduating Students for the 2016/2017 Session

FUNAI List of Graduating Students for the 2016/2017 Session

Federal University Ndufu-Alike Ikwo, FUNAI graduating students for the 2016/2017 academic session.

This is to inform all the 2016/2017 graduands of the Federal University Ndufu-Alike Ikwo (FUNAI) that the management has released the list of graduating students.

LIST OF FUNAI GRADUATING STUDENTS.

FACULTY OF BASIC MEDICAL SCIENCES

Department of Anatomy

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nweke, Offobuike B. FUNAI/B.Sc/13/0303 2nd Class Upper B.sc Anatomy
2. Eze, Jesse C. FUNAI/B.Sc/13/0301 2nd Class Upper B.sc Anatomy
3. Oduma, Israel I. FUNAI/B.Sc/13/0307 2nd Class Lower B.sc Anatomy
4. Uhere, Cynthia Nnenna FUNAI/B.Sc/13/0309 2nd Class Lower B.sc Anatomy

 

Department of Physiology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Jonathan, Ndidi Sylvanus FUNAI/B.Sc/13/0315 2nd Class Upper B.Sc Physiology
2. Egwu-Ibe, Chidiebere J. FUNAI/B.Sc/13/0312 2nd Class Upper B.Sc Physiology
3. Okafor, Churchill C. FUNAI/B.Sc/13/0317 2nd Class Upper B.Sc Physiology
4. Sunday, Ikechukwu E. FUNAI/B.Sc/13/0319 2nd Class Lower B.Sc Physiology
5. Elom, Ferdinand FUNAI/B.Sc/13/0313 2nd Class Lower B.Sc Physiology
6. Awujo, Oluchukwu P. FUNAI/B.Sc/13/0311 2nd Class Lower B.Sc Physiology

 

Department of Biochemistry (Medical)

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Isienyi, Chikwado C. FUNAI/B.Sc/13/0328 First Class B.Sc Biochemistry(Medical)
2. Ogbodo, Peace N. FUNAI/B.Sc/13/0333 First Class B.Sc Biochemistry(Medical)
3. Uzoegbu, Ephraim I. FUNAI/B.Sc/13/0342 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
4. Attamah, Justus C. FUNAI/B.Sc/13/0322 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
5. Ivoke, Fidelia O. FUNAI/B.Sc/13/0329 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
6. Nwali, Joel Chibuike. FUNAI/B.Sc/13/0331 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
7. Onwe, Emmanuel O. FUNAI/B.Sc/13/0337 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
8. Nwali, Chika M. FUNAI/B.Sc/13/0330 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
9. Ikpo, Friday A. FUNAI/B.Sc/13/0327 2ndClass Upper B.Sc Biochemistry(Medical)
10. Chukwu, Ebere Mercy FUNAI/B.Sc/12/0274 2ndClass Lower B.Sc Biochemistry(Medical)

 

FACULTY OF SCIENCE

Department of Chemistry/Biochemistry/Molecular Biology

Chemistry

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Uwaokoro, Grace FUNAI/B.Sc/13/0567 2nd Class Upper B.SC Chemistry
2. Okoye, Onyinyechi E. FUNAI/B.Sc/13/0565 2nd Class Upper B.SC Chemistry
3. Chukwu, Chidinma FUNAI/B.Sc/13/0559 2nd Class Upper B.SC Chemistry
4. Okenu, Kingsley C. FUNAI/B.Sc/13/0564 2nd Class Upper B.SC Chemistry
5. Aka, Beatrice L. FUNAI/B.Sc/13/0558 2nd Class Upper B.SC Chemistry
6. Obetta, Vincent FUNAI/B.Sc/12/0218 2nd Class Lower B.SC Chemistry

Biochemistry

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Edeh, Oscar Kelechi FUNAI/B.Sc/13/0574 First Class B.Sc Biochemistry
2. Nwite, Obinuju Theresa FUNAI/B.Sc/13/0581 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
3. Onyishi, Bibian Onyinyechi FUNAI/B.Sc/13/0589 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
4. Ngwoke, Stephen Ifeanyi FUNAI/B.Sc/13/0579 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
5. Odeh, Chukwuemeka FUNAI/B.Sc/13/0666 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
6. Ali, Sunday Omaka FUNAI/B.Sc/13/0572 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
7. Okafor, Kelechi Eunice FUNAI/B.Sc/13/0586 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
8. Okoye, Chidinma Deborah FUNAI/B.Sc/13/0588 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
9. Ogudu, Augustina Chiamaka FUNAI/B.Sc/13/0585 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
10. Moses, Kingsley Ifesinachi FUNAI/B.Sc/13/0596 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
11. Agbo, Yotachi Justus FUNAI/B.Sc/13/0591 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
12. Montalto, Blessing P. FUNAI/B.Sc/13/0578 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
13. Igwe, Esther Ifeoma FUNAI/B.Sc/13/0577 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
14. Nwali, Sophia Comfort FUNAI/B.Sc/13/0580 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
15. Ifebi, Faith Chijioke FUNAI/B.Sc/13/0595 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
16. Ozor, Gerald Ogochukwu FUNAI/B.Sc/13/0590 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
17. Agbo, Onyedikachi Fortune FUNAI/B.Sc/13/0571 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
18. Abonyi, Ebere Jane FUNAI/B.Sc/13/0570 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
19. Okonkwo, Juliet FUNAI/B.Sc/13/0587 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
20. Anthony, Ikechukwu FUNAI/B.Sc/13/0593 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
21. Ibe, Gertrude Hycinth FUNAI/B.Sc/13/0594 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
22. Ogbonna, Ginika Anne FUNAI/B.Sc/13/0584 2nd Class Upper B.Sc Biochemistry
23. Mbanefo, Chinyere Linda FUNAI/B.Sc/12/0215 2nd Class Lower B.Sc Biochemistry
24. Okere, Lilian Otito FUNAI/B.Sc/12/0223 2nd Class Lower B.Sc Biochemistry
25. Oteh, Ifebunachi FUNAI/B.Sc/12/0229 2nd Class Lower B.Sc Biochemistry
26. Nwakpu Chinyelo Destiny FUNAI/B.Sc/12/0216 2nd Class Lower B.Sc Biochemistry

Department of Physics with Electrons/ Geology/Geophysics

Physics with Electrons

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Emmanuel, Chukwuma C. FUNAI/B.Sc/13/0642 2nd Class Upper B. Sc Physics
2. Nwafor, Uchenna V. FUNAI/B.Sc/13/0645 2nd Class Upper B. Sc Physics
3. Ibegbulam, Gloria M. FUNAI/B.Sc/13/0644 2nd Class Upper B. Sc Physics
4. Obasi, Anthony P. FUNAI/B.Sc/13/0646 2nd Class Upper B. Sc Physics

 

Geology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agu, Chidimma J. FUNAI/B.Sc/13/0674 First Class B. sc Geology
2. Ikechukwu, Godwin C. FUNAI/B.Sc/13/0653 2nd Class Upper B. sc Geology
3. Idam, Chinedu O. FUNAI/B.Sc/13/0651 2nd Class Upper B. sc Geology
4. Igwe, Gideon C. FUNAI/B.Sc/13/0652 2nd Class Lower B. sc Geology
5. Nwozor, Henry O. FUNAI/B.Sc/13/0655 2nd Class Lower B. sc Geology

Geophysics

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ikeh, Tochukwu C. FUNAI/B.Sc/13/0660 2nd Class Upper B. sc Applied Geophysics
2. Eze, Juliet C. FUNAI/B.Sc/13/0659 2nd Class Upper B. sc Applied Geophysics
3. Mbarah, Daniel A. FUNAI/B.Sc/13/0661 2nd Class Lower B. sc Applied Geophysics

Department of Mathematics/Computer Science/Statistics/Informatics

Computer Science

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Eze, Sarah C FUNAI/B.Sc/13/0617 First Class B. Sc Computer Science
2. Ezeme, Innocent O. FUNAI/B.Sc/13/0618 First Class B. Sc Computer Science
3. Okpara, Godspower I. FUNAI/B.Sc/13/0625 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
4. Azuanya, Kelechi FUNAI/B.Sc/13/0613 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
5. Ofoke, Boniface M. FUNAI/B.Sc/13/0624 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
6. Simon, Onyeka G. FUNAI/B.Sc/13/0627 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
7. John, Ogbonnaya Paul FUNAI/B.Sc/13/0620 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
8. Paul, Ogbonnaya J. FUNAI/B.Sc/13/0626 2ndClass Upper B. Sc Computer Science
9. Odinukwe,Emmanuel C. FUNAI/B.Sc/13/0609 2ndClass Lower B. Sc Computer Science
10. Obi, Joackin C. FUNAI/B.Sc/13/0623 2ndClass Lower B. Sc Computer Science
11. Iboko, Amuche K. FUNAI/B.Sc/12/0237 2ndClass Lower B. Sc Computer Science

 

Mathematics

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nkume, Friday U. FUNAI/B.Sc/13/0607 First Class B. Sc Mathematics
2. Edigbo, Onyebuchi V. FUNAI/B.Sc/13/0601 First Class B. Sc Mathematics
3. Ozor, Emmanuel I. FUNAI/B.Sc/13/0611 2nd Class Upper B. Sc Mathematics
4. Omeh, Ifesinachi FUNAI/B.Sc/13/0699 2nd Class Upper B. Sc Mathematics
5. Onuora, Ogochukwu T. FUNAI/B.Sc/13/0610 2nd Class Upper B. Sc Mathematics

 

 

Statistics

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Nwofoke, Emmanuel I. FUNAI/B.Sc/13/0634 First Class B. Sc Statistics
2. Okafor, Doris Chinenye FUNAI/B.Sc/13/0635 2nd Class Upper B. Sc Statistics
3. Iduma, Chinonso H. FUNAI/B.Sc/13/0632 2nd Class Upper B. Sc Statistics
4. Nwaneri, Bruno C. FUNAI/B.Sc/12/0279 2nd Class Upper B. Sc Statistics
5. Ovuta, Tochukwu D. FUNAI/B.Sc/13/0640 2nd Class Lower B. Sc Statistics

 

Department of Biology/Microbiology/Biotechnology

Biology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Onwurh, Chidimma G. FUNAI/B.Sc/13/0522 First Class B. Sc Biology
2. Onyia, Joy Chidera FUNAI/B.Sc/13/0523 2nd Class Upper B. Sc Biology
3. Ukwa, Ndubuisi P.. FUNAI/B.Sc/13/0524 2nd Class Upper B. Sc Biology
4. Okorie, Blessing N. FUNAI/B.Sc/13/0521 2nd Class Upper B. Sc Biology
5. Anonye, Blessing Chinwe FUNAI/B.Sc/13/0514 2nd Class Upper B. Sc Biology
6. Nwokwu, Paulinus I. FUNAI/B.Sc/13/0519 2nd Class Upper B. Sc Biology
7. Anyigor, Ejike G. FUNAI/B.Sc/13/0515 2nd Class Lower B. Sc Biology
8. Ezeh, Chikaodili M. FUNAI/B.Sc/13/0517 2nd Class Lower B. Sc Biology

Biotechnology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agbafor, Joshua O. FUNAI/B.Sc/13/0546 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
2. Nsude, Odinakachukwu L. FUNAI/B.Sc/13/0557 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
3. Obetta, Levi M. FUNAI/B.Sc/13/0553 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
4. Ogwu, Chinedu E. FUNAI/B.Sc/13/0555 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
5. Ogbonna, Oluchi G. FUNAI/B.Sc/13/0554 2ndClass Upper B. Sc Biotechnology
6. Ani, Dorathy N. FUNAI/B.Sc/13/0547 2ndClass Lower B. Sc Biotechnology

 

Microbiology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Akhigbe, Anita FUNAI/B.Sc/13/0527 First Class B. Sc Microbiology
2. Agbom, Ebenezer I. FUNAI/B.Sc/13/0526 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
3. Ogbu, Paul N. FUNAI/B.Sc/12/0183 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
4. Ucheji, Kingsley C. FUNAI/B.Sc/13/0543 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
5. Obimma, Chinenye A. FUNAI/B.Sc/13/0537 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
6. Anthony, Obinna M. FUNAI/B.Sc/13/0528 2nd Class Upper B. Sc Microbiology
7. Eneh, Ifeoma E. FUNAI/B.Sc/13/0530 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
8. Nnaji, Chidimma FUNAI/B.Sc/12/0172 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
9. Uroko, Chidimma J. FUNAI/B.Sc/13/0544 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
10. Kanu, Dominica FUNAI/B.Sc/12/0165 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
11. Maduako, Ogechi C. FUNAI/B.Sc/12/0168 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
12. Maduako, Akachi C. FUNAI/B.Sc/12/0167 2nd Class Lower B. Sc Microbiology
13. Enema, Peace U. FUNAI/B.Sc/12/0157 2nd Class Lower B. Sc Microbiology

FACULTY OF HUMANITIES

Department of History and Strategic Studies

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Oko-Otu, Chukwuemeka N. FUNAI/BA/13/0508 First Class B.A History and Strategic Studies
2. Adama, Johnson FUNAI/BA/13/0503 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
3. Agbadu, Blessing U. FUNAI/BA/13/0504 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
4. Agwuayang, Faith M. FUNAI/BA/13/0680 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
5. Ekeh, Ozioma C. FUNAI/BA/12/086 2nd Class Upper B.A History and Strategic Studies
6. Odoh, Paschal N. FUNAI/BA/13/0511 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
7. Okwor, Jude C. FUNAI/BA/13/0509 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
8. Obiahu, Inya-eka F. FUNAI/BA/13/0704 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
9. Okorie, Ogbonnaya J. FUNAI/BA/12/094 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
10. Isu, Priscilla O. FUNAI/BA/12/090 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
11. Igboji, David C. FUNAI/BA/13/0506 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
12. Olasehinde, Doris Adekemi FUNAI/BA/12/096 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
13. Eze, Kelechi Nworochi FUNAI/BA/13/0694 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
14. Ibe-Egwu, Nneka P. FUNAI/BA/12/087 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
15. Okezie, Christine A. FUNAI/BA/13/0507 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies
16. Igboke, Cyprian A. FUNAI/BA/12/088 2nd Class Lower B.A History and Strategic Studies

Department of Language/Linguistics/Literary Studies

French

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Uhuo, Monday P. FUNAI/BA/13/0464 2nd Class Upper B.A French
2. Ndem, Ucha L. FUNAI/BA/13/0444 2nd Class Upper B.A French
3. Omoke, Janet U. FUNAI/BA/13/0458 2nd Class Upper B.A French
4. Ezeh, Chinenye S. FUNAI/BA/13/0438 2nd Class Upper B.A French
5. Ogbonna, Ezinne Favour FUNAI/BA/13/0454 2nd Class Lower B.A French

English and Literary Studies

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Agbo, Uchechukwu FUNAI/BA/13/0433 First Class B.A English and Literary Studies
2. Njoku, Lizzy C. FUNAI/BA/13/0446 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
3. Nwaneri, Peace FUNAI/BA/13/0448 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
4. Abara, Bethel FUNAI/BA/13/0431 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
5. Kalu, Oluchi A. FUNAI/BA/13/0442 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
6. Agu, Promise U. FUNAI/BA/13/0432 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
7. Onyiriugwu, Shalom C. FUNAI/BA/13/0460 2nd Class Upper B.A English and Literary Studies
8. Nwoye, Oluchukwu FUNAI/BA/13/0450 2nd Class Lower B.A English and Literary Studies
9. Ijeoma, Uchechi L. FUNAI/BA/13/0441 2nd Class Lower B.A English and Literary Studies
10. Ucheji, Faith FUNAI/BA/12/073 Third Class B.A English and Literary Studies
11. Okike, Chikaodiri FUNAI/BA/12/069 Third Class B.A English and Literary Studies
12. Okereke, Joy FUNAI/BA/12/068 Third Class B.A English and Literary Studies
13. Oginyi, Nkiruka FUNAI/BA/12/065 Third Class B.A English and Literary Studies

Linguistics and Igbo

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ukpai, Ngozi U. FUNAI/B.Sc/13/0466 First Class B.A Linguistics and Igbo
2. Oti-Owoh, Emmanuel U. FUNAI/B.Sc/13/0459 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
3. Chukwu, Precious N. FUNAI/B.Sc/13/0435 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
4. Chima, Rachael J. FUNAI/B.Sc/13/0434 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
5. Okochi, Hope O. FUNAI/B.Sc/13/0456 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
6. Obia, Juliana A. FUNAI/B.Sc/13/0452 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
7. Uko, Rose N. FUNAI/B.Sc/13/0465 2nd Class Upper B.A Linguistics and Igbo
8. Uche, Evelyn O. FUNAI/B.Sc/13/0462 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
9. Moses, Abigail FUNAI/B.Sc/13/0443 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
10. Idogwu, Chinna A. FUNAI/B.Sc/13/0439 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo
11. Ngwuta, Faith FUNAI/B.Sc/13/0675 2nd Class Lower B.A Linguistics and Igbo

Fine and Applied Arts

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Egwuonwu, Precious O. FUNAI/B.Sc/13/0436 2nd Class Upper B.A Fine and Applied Arts
2. Uwa, Uche Uduma FUNAI/B.Sc/12/0120 2nd Class Upper B.A Fine and Applied Arts

FACULTY OF MANAGEMENT AND SOCIAL SCIENCE

Department of Accountancy/Business Administration/Entrepreneurial Studies

Accountancy

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Okezie, Ruth A. FUNAI/B.Sc/13/0346 2nd Class Upper B.Sc Accountancy
2. Obiajunwa, Cynthia A. FUNAI/B.Sc/13/0344 2nd Class Upper B.Sc Accountancy
3. Onwuka, Kingsley FUNAI/B.Sc/13/0349 2nd Class Upper B.Sc Accountancy
4. Okwor, Favour O. FUNAI/B.Sc/13/0348 2nd Class Upper B.Sc Accountancy
5. Ogbu, Gladys U. FUNAI/B.Sc/13/0345 2nd Class Upper B.Sc Accountancy
6. Okoye, Nuella A. FUNAI/B.Sc/13/0347 2nd Class Lower B.Sc Accountancy
7. Ifeanyichukwu, Peace C. FUNAI/B.Sc/12/023 Third Class B.Sc Accountancy

Business Administration

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Emeali, Christian C. FUNAI/B.Sc/DE/15/1827 First Class B.Sc Business Administration
2. Chiduzie, Michael C. FUNAI/B.Sc/13/0353 First Class B.Sc Business Administration
3. Lozie, David R. FUNAI/B.Sc/13/0358 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
4. Egede, Francis N. FUNAI/B.Sc/13/0355 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
5. Amadi, Goodluck FUNAI/B.Sc/13/0371 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
6. Muojindu, Kenechukwu C FUNAI/B.Sc/13/0360 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
7. Odoko, Rapheal E. FUNAI/B.Sc/13/0365 2ndClass Upper B.Sc Business Administration
8. Oko, Merit C. FUNAI/B.Sc/13/0367 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
9. Ngwoke, Kelechi FUNAI/B.Sc/12/038 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
10. Okobi, Esther I. FUNAI/B.Sc/13/0368 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
11. Nwabughogu, Andrew N. FUNAI/B.Sc/13/0361 2ndClass Lower B.Sc Business Administration
12. Igwe, Amarachukwu FUNAI/B.Sc/13/0357 2ndClass Lower B.Sc Business Administration

Department of Economics and Developmental Studies

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Ikejiobi, Francisca O. FUNAI/B.Sc/13/0482 First Class B.Sc Economics and Development Studies
2. Okpara, Chizitere M. FUNAI/B.Sc/13/0495 First Class B.Sc Economics and Development Studies
3. Edeh, Rita C. FUNAI/B.Sc/13/0475 First Class B.Sc Economics and Development Studies
4. Oblia, Eze I. FUNAI/B.Sc/13/0488 First Class B.Sc Economics and Development Studies
5. Akpan, Ekomabasi FUNAI/B.Sc/13/0469 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
6. Ezeugwu, Ndubuisi FUNAI/B.Sc/13/0481 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
7. Agwu, Lawson O. FUNAI/B.Sc/13/0468 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
8. Aleoghena, Jesse P. FUNAI/B.Sc/13/0470 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
9. Onwuka, Rosemary C. FUNAI/B.Sc/13/0499 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
10. Oji, Loveth O. FUNAI/B.Sc/13/0490 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
11. Emmanuel, Unique O. FUNAI/B.Sc/13/0477 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
12. Anielo, Chizoba R. FUNAI/B.Sc/13/0473 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
13. Onukwugha, Daniel C. FUNAI/B.Sc/13/0497 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
14. Eke-Okocha Nnaemeka P. FUNAI/B.Sc/13/0476 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
15. Onyenwezi Chibuike FUNAI/B.Sc/13/0501 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
16. Anichebe Timothy C. FUNAI/B.Sc/13/0472 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
17. Oko, Joseph Abagha FUNAI/B.Sc/13/0493 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
18. Nwabude, Frank C. FUNAI/B.Sc/13/0679 2nd Class Upper B.Sc Economics and Development Studies
19. Nwaru, Emelda N. FUNAI/B.Sc/13/0689 2nd Class Lower B.Sc Economics and Development Studies
20. Nwefuru, Theophilus C. FUNAI/B.Sc/13/0487 2nd Class Lower B.Sc Economics and Development Studies
21. Agu, Ndubuisi JM FUNAI/B.Sc/13/0467 2nd Class Lower B.Sc Economics and Development Studies
22. Upah, Evelyn Anthony FUNAI/B.Sc/13/0502 2nd Class Lower B.Sc Economics and Development Studies
23. Igwe, Ikechukwu B, FUNAI/B.Sc/12/044 2nd Class Lower B.Sc Economics and Development Studies
24. Ezeh, Ada Emelda FUNAI/B.Sc/12/043 Third Class B.Sc Economics and Development Studies

Department of Political Science/Psychology/Sociology

Political Science

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Offor, Daniel FUNAI/B.Sc/13/0380 First Class B.Sc Political Science
2. Ukpai, Uka C. FUNAI/B.Sc/13/0386 2nd Class Upper B.Sc Political Science
3. Ali, Chukwuemeka D. FUNAI/B.Sc/13/0372 2nd Class Upper B.Sc Political Science
4. Ugwumba, Lydia E. FUNAI/B.Sc/13/0681 2nd Class Upper B.Sc Political Science
5. Enwerem, Chukwudi O. FUNAI/B.Sc/13/0375 2nd Class Upper B.Sc Political Science
6. Egbu, Chinonye C. FUNAI/B.Sc/13/0373 2nd Class Lower B.Sc Political Science
7. Igwe-Ebi Chukwuemeka E. FUNAI/B.Sc/13/0376 2nd Class Lower B.Sc Political Science
8. Nwinya, Darlington FUNAI/B.Sc/13/0379 2nd Class Lower B.Sc Political Science
9. Nnama, Nnaemeka G. FUNAI/B.Sc/13/0378 2nd Class Lower B.Sc Political Science
10. Okpara, Grace A. FUNAI/B.Sc/13/0382 2nd Class Lower B.Sc Political Science

Psychology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Peter, Shola FUNAI/B.Sc/13/0426 2nd Class Upper B.Sc Psychology
2. Eluu, Onyekachi C. FUNAI/B.Sc/13/0410 2nd Class Upper B.Sc Psychology
3. Elom, Mmaduabuchi D. FUNAI/B.Sc/13/0409 2nd Class Upper B.Sc Psychology
4. Eke, Isaac A FUNAI/B.Sc/13/0408 2nd Class Upper B.Sc Psychology
5. Abua, Moses FUNAI/B.Sc/13/0404 2nd Class Upper B.Sc Psychology
6. Ogboji, Amarachi T. FUNAI/B.Sc/13/0419 2nd Class Upper B.Sc Psychology
7. Usulor, Christopher O. FUNAI/B.Sc/13/0427 2nd Class Upper B.Sc Psychology
8. Onyejiaka, Chinonso E. FUNAI/B.Sc/13/0424 2nd Class Lower B.Sc Psychology
9. Onyia, Juliet C. FUNAI/B.Sc/13/0425 2nd Class Lower B.Sc Psychology
10. Anya, Michael I. FUNAI/B.Sc/13/0406 2nd Class Lower B.Sc Psychology
11. Ifemene, Oluchukwu F. FUNAI/B.Sc/13/0413 2nd Class Lower B.Sc Psychology
12. Ezeh, Chisom V. FUNAI/B.Sc/13/0412 2nd Class Lower B.Sc Psychology
13. Nwoko, Chibuikem T FUNAI/B.Sc/13/0418 2nd Class Lower B.Sc Psychology
14. Mbachu, Jovita C. FUNAI/B.Sc/13/0415 2nd Class Lower B.Sc Psychology
15. Okoronkwo, Chidera C. FUNAI/B.Sc/13/0422 2nd Class Lower B.Sc Psychology
16. Chukwu, Obeny O. FUNAI/B.Sc/13/0407 2nd Class Lower B.Sc Psychology
17. Ogbulu, Chibueze U. FUNAI/B.Sc/13/0420 2nd Class Lower B.Sc Psychology
18. Opuh, Chinyere L. FUNAI/B.Sc/12/0150 2nd Class Lower B.Sc Psychology
19. Njoku, Stella C. FUNAI/B.Sc/13/0416 Third Class B.Sc Psychology

Sociology

S/N NAME MATRIC NO. CLASS OF DEGREE DEGREE AWARDED
1. Okechukwu, Princewil FUNAI/B.Sc/13/0398 First Class B.Sc Sociology
2. Uzoamaka, Norah N. FUNAI/B.Sc/13/0403 2nd Class Upper B.Sc Sociology
3. Amah, Chima FUNAI/B.Sc/13/0338 2nd Class Upper B.Sc Sociology
4. Ologwu, Monday O. FUNAI/B.Sc/13/0399 2nd Class Upper B.Sc Sociology
5. Anyaegbu, Hope O. FUNAI/B.Sc/13/0390 2nd Class Upper B.Sc Sociology
6. Ochuba, Felicity I. FUNAI/B.Sc/13/0397 2nd Class Upper B.Sc Sociology
7. Enya, Sarah O. FUNAI/B.Sc/13/0394 2nd Class Upper B.Sc Sociology
8. Umoke, Chinedu I. FUNAI/B.Sc/13/0402 2nd Class Upper B.Sc Sociology
9. Ugbala, Laurence O. FUNAI/B.Sc/13/0401 2nd Class Upper B.Sc Sociology
10. Ejarie, Oghenerobor FUNAI/B.Sc/13/0393 2nd Class Upper B.Sc Sociology
11. Uzor, Samuel U. FUNAI/B.Sc/13/0667 2nd Class Upper B.Sc Sociology
12. Anyaegbu, Juliann C. FUNAI/B.Sc/13/0391 2nd Class Lower B.Sc Sociology
13 Ikpendu, Loveth C. FUNAI/B.Sc/12/0110 Third Class B.Sc Sociology

SUMMARY: FACULTY BY FACULTY

FACULTY NUMBER OF STUDENTS WITH CLEAR STANDING
Basic Medical Science 20
Science 92
Humanities 47
Management and Social Science 85
TOTAL 244

CLICK TO DOWNLOAD LIST

If you Have Any Question or Need More Information Regarding FUNAI List of Graduating Students for the 2016/2017 Session, Kindly Make Use The Comment Box Below To Commumicate Your Feelings.

---- Admalic.Com

GET LATEST UPDATES: Like our Facebook Page, Follow Us On Twitter, Follow Us on Google+. Stay Blessed.


Receive our Latest All Updates via your Email for Free. Enter your Email to subscribe:


Leave a Reply

Your email address will not be published.